Skąd wziąć pojazd do mobilnej gastronomii?

Planujesz rozpoczęcie nowego biznesu? Chcesz spróbować swoich sił w gastronomii albo zwiększyć zakres usług w swojej firmie? Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, powinieneś zdecydowanie rozważyć kupno pojazdu gastronomicznego.

Obecnie w Polsce food truck czy rower gastronomiczny nie są już czymś zupełnie nowym i niespotykanym, ale nadal przyciągają wzrok potencjalnych klientów, dzięki czemu ich właściciele notują naprawdę duże przychody. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się sprzedawać swój produkt z przystosowanego do tego pojazdu. W dzisiejszym artykule postaramy się doradzić, jak wybrać i gdzie go szukać. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać najlepszego producenta pojazdów gastronomicznych?

Osoby, które chcą zacząć pracować w mobilnej gastronomii, muszą najpierw sporządzić dokładny plan swojego biznesu. Jednym z najważniejszych jego punktów powinien być zakup odpowiedniego pojazdu, który będzie służył do pracy. Z tym wiążą się poszukiwania zaufanego sprzedawcy. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dokładnie przejrzeć i porównać dostępne oferty

W Internecie można znaleźć wiele stron i sklepów, gdzie w kilka chwil da się zamówić wózki, rowery czy przyczepy. Warto jednak spędzić trochę więcej czasu na poszukiwaniach, a nie decydować się na pierwszą ofertę, którą zobaczymy. Sprzedawcy prześcigają się w proponowaniu korzystniejszych ofert, dlatego trzeba być bardzo uważnym, dokładnie sprawdzać specyfikacje poszczególnych pojazdów oraz zwracać uwagę na ważna dla nas rzeczy, takie jak ergonomiczność, modułowość czy wymarzony design.

Kierować się pozytywnymi opiniami kupujących

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej kupować to, co dobrze sprawdza się u innych. Dotyczy to także sprzętów gastronomicznych. W Internecie nietrudno znaleźć strony, na których właściciele pojazdów dzielą się swoimi spostrzeżeniami, polecają lub odradzają konkretne urządzenia. Podczas takiego rozeznania trzeba być ostrożnym i zwracać uwagę na wiarygodne recenzje, najlepiej te, które, które nie są anonimowe i można je zweryfikować. W przypadku przeważających, pozytywnych opinii, można spokojnie zdecydować się na daną firmę.

Sprawdzić, czy firma oferuje serwis i gwarancję

Czynnikami, które także mają wpływ na to, gdzie kupować wózki, rowery i przyczepy gastronomiczne, są dodatkowe korzyści dla kupującego. Darmowy serwis, dodatkowy rok gwarancji albo drobne urządzenia gratis? Warto też zapytać o dodatkowe wyposażenia, np. kuwety do lodów w zestawie. Takie możliwości pokazują, że firma, z którą mamy do czynienia, szanuje swoich klientów i jest pewna co do jakości towaru, który oferuje. Sprzedawcy, którzy są elastyczni i potrafią dopasować się do potrzeb klienta, zawsze zasługują na uwagę.

Dlaczego warto zainwestować we własny food truck, wózek albo rower gastronomiczny?

Przy okazji tematu szukania najlepszych sprzedawców, chcielibyśmy także przypomnieć, dlaczego uważamy, że zdecydowanie warto kupić wóz gastronomiczny. Oto największe plusy takiej decyzji:

  • Stosunkowo niski próg wejścia w inwestycję –własny rower albo food truck pozwalają na rozpoczęcie swojej gastronomicznej przygody bez dużych sum na koncie. Taki biznes to też mniejsze ryzyko i zobowiązanie finansowe, co jest ważnym argumentem zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców.
  • Niezależność, swoboda i elastyczność – właściciel pojazdu gastronomicznego może wybrać niemal dowolne miejsce na zaparkowanie i bezpośrednią sprzedaż swojego produktu. Może też w każdej chwili je zmienić. To daje ogromne pole do manewru i niezależność, którą bardzo cenią sobie przedsiębiorcy.
  • Duże zyski przy niskich kosztach – kupno specjalnej przyczepy albo roweru jest bardziej opłacalne niż utrzymywanie lokalu przez cały sezon, a zyski ze sprzedaży wcale nie muszą być niższe. Właściciel mobilnego punktu z lodami lub hot-dogami może mieć dziennie taki sam utarg jak osoba prowadząca tę samą działalność, tylko że w lokalu.
  • Moda na jedzenie wydawane prosto do ręki

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo cenią sobie możliwość kupienia świeżych produktów, np. po drodze do pracy albo w trakcie przechadzki po parku. Kupując pojazd nie trzeba się więc martwić, że nie wzbudzi on zainteresowania. Z naszych obserwacji wynika, że jedynym problemem mogą być za długie kolejki 🙂

Foodbike – kup pojazd gastronomiczny i wyposażenie w jednym miejscu

Nieważne, jakie miejsce odwiedzisz wraz ze swoim pojazdem od Foodbike – gwarantujemy, że stylowy wygląd za każdym razem przyciągnie wzrok przechodniów. Zapewniamy także, że zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy, szybko dostrzeżecie walory rowerów i wózków Foodbike w codziennym użytkowaniu. Ich lekkość, ergonomia i modułowość sprawiają, że praca w każdym miejscu będzie przyjemnością.

Mamy nadzieję, że po tej lekturze decyzja, gdzie kupić mobilny punkt gastronomiczny, będzie o wiele prostsza. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Mobilna gastronomia to nasza pasja, a zadowolony klient, którego biznes na kółkach świetnie prosperuje, to nasza największa duma. Zapraszamy!

Komentarze z facebooka