ROWERY CARGO

Rowerami cargo interesuje się obecnie cała zachodnia i środkowa Europa. Są tanie w eksploatacji, mobilne, ekologiczne i powoli wypierają samochody dostawcze z centrów miast. Przy rosnących cenach benzyny i zwiększającej się liczbie samochodów firmy kurierskie muszą być elastyczne i szukać alternatywy, jeśli chodzi o dostarczanie paczek w dużych miastach. Odpowiedzią są rowery z naszej oferty mające różnorodne zastosowania transportowe.

Co to jest rower cargo?

Najprościej rzecz ujmując, rower cargo jest rowerem, do którego dołożono miejsce (skrzynia, kosz, siedzisko) do przewożenia paczek, ludzi lub zwierząt. W praktyce taka konstrukcja może być wykonana na trzy sposoby.

  • Pierwsze rozwiązanie to tak zwany long-john, czyli rower o wydłużonej konstrukcji z częścią transportową przed kierowcą,

  • Drugie – to dołączana z tyłu przyczepa,

  • Trzecie – to rower trójkołowy, gdzie skrzynia montowana jest pomiędzy dwoma kołami – czy to za siedziskiem sterującego, czy w ramach przedniej kierownicy.

Do czego służą rowery cargo?

Przede wszystkim rowery transportowe służą do transportu paczek w centrach miast. Wiele firm kurierskich wykorzystuje elektryczne rowery zamiast pojazdów spalinowych ze względu na:

  • mniejsze zanieczyszczenie powietrza (nawet do 90% mniej)

  • korki (kurier na cargo bike porusza się po centrum miasta nawet o 30% szybciej),

  • wyłączanie centrów miast z ruchu samochodowego,

  • ceny paliw.

Ale cargo to nie tylko paczki i dostawy, to także szerokie zastosowanie w gastronomii. Rower z lodami czy kawą nikogo już w Polsce nie dziwi i równie chętnie wykorzystywany jest nad morzem, jak i w dużym mieście. Nie brakuje ludzi, którzy w ten sposób zaczynają swój biznes od zera, a czołowi polscy producenci, tacy jak nasza firma, oferują różne opcje konfiguracji i zastosowania materiałów.

Rower cargo jest również wykorzystywany w transporcie ludzi czy zwierząt. Obecnie wiele osób wozi takimi pojazdami dzieci, łącząc ochronę środowiska i pedałowanie dla zdrowia.

Rowery transportowe – idealne na rodzinne przejażdżki z dziećmi

Niezależnie od tego, czy korzystamy z trójkołowca czy zlong johna musimy zadbać o bezpieczeństwo osoby, którą przewozimy. Weźmy na przykład standardowy rower cargo - "model city" od Foodbike, ma on jak wszystkie inne modele tej firmy, specjalne pasy mocujące z myślą o montażu fotelika dla dzieci i drewnianą skrzynię wzmocnioną aluminium. Dzięki temu przewiezienie dzieci jest w pełni bezpieczne i nie stanowi zagrożenia. Tak przygotowani możemy wybrać się na rodzinną wycieczkę i dbać o środowisko za jednym zamachem.

Europa już jeździ rowerami cargo!

Rowery transportowe były bardzo popularne już w latach 80. XX wieku i za ich sprawą dostarczano w miastach większość produktów. Zostały one jednak wyparte przez samochody i na kilka dziesięcioleci zniknęły z ulic. W ostatnim czasie szturmem wracają do łask, a z badań wynika, że tylko po samej Kopenhadze jeździ ich ponad 40 000.

Nie bez znaczenia jest polityka "wyprowadzania" samochodów z centrów miast – realizowana w Madrycie, Paryżu, Oslo czy Hamburgu. Rower towarowy staje się nie tylko alternatywą, ale zaczyna być również koniecznością w niektórych miejscach.

Rowery towarowe to jednak nie tylko zachodnia Europa. Przybywa ich również w Polsce. We Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi czy Gdańsku widok takiego pojazdu nikogo już nie dziwi. Zwłaszcza że czołowi producenci są otwarci na indywidualne rozwiązania i akcesoria, które mają ułatwić użytkowanie tego pojazdu.

Rowery cargo od Foodbike do zadań specjalnych

Twój produkt wymaga szybkiego transportu lub prowadzisz biznes związany z transportem, a rosnące ceny paliw nie napawają optymizmem? Zbliżają się wakacje i szukasz pojazdu, którym będziesz mógł bezpiecznie przewozić dzieci? Nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą Ci wybrać idealny produkt ze swojej oferty rowerów cargo.

W naszej ofercie posiadamy cały wachlarz rowerów użytkowych. W zależności od potrzeb dobieramy odpowiedni model spełniający wymagania najbardziej wybrednych użytkowników. Mamy również rowery z systemem E-BIKE, który wspomaga kierowcę w trudach podróży. Naszą specjalnością są rowery gastronomiczne do sprzedaży lodów oraz kawy.

Nietypowe zlecenia to jest to, co lubimy najbardziej. Zapoznaj się z nasza ofertą i zamów swój rower, maksymalnie dopasowany do Twoich potrzeb!