Jakie są rodzaje rowerów cargo?

Funkcjonale rowery ze skrzynią, już wiele lat temu, podbiły ulice europejskich miast. Niedawno szturmem wdarły się także do Polski i spowodowały prawdziwe zamieszanie. Wiele ludzi zdecydowało się porzucić dotychczasowy środek transportu, jakim był samochód, i wypróbować bardziej ekologiczne rozwiązanie. W praktyce okazało się, że rower towarowy, czyli rower cargo, nie tylko jest tańszy w utrzymaniu i lepiej wpływa na nasze zdrowie, ale też przemieszcza się o wiele szybciej po mieście, omijając korki i mieszcząc się nawet w najwęższych uliczkach. Jego funkcjonalność okazała się nieoceniona dla osób, które w ciągu dnia muszą być w kilku miejscach naraz i cenią sobie bezproblemowy, bezpieczny transport.

Jako że entuzjastów rowerów cargo przybywa, powstają coraz to nowsze rodzaje. Obecnie można spotkać przeróżne dwukołowce i trójkołowce. Każdy wyposażony jest w skrzynię, którą można wedle potrzeb dostosować do przewozu drobnych produktów, ciężkich towarów, a także dzieci. Wybór jest więc ogromny, dlatego przed ostateczną decyzją warto zwrócić uwagę na to, do czego będziemy dany rower wykorzystywać, jaką funkcję będzie on spełniał na co dzień.

Dlaczego warto wybrać rower cargo, czyli komfort i funkcjonalność w jednym

W Polsce rower transportowy to coraz częściej używany środek transportu po mieście. Polacy doceniają jego niebywałą funkcjonalność połączoną z oryginalnym designem. Najczęściej wykorzystywany jest jako prywatny rower do przejażdżek, ale sprawdza się też w innych sytuacjach. Mobilna gastronomia i firmy kurierskie dosłownie pokochały rowery cargo, dzięki czemu można spotkać ich na ulicach coraz więcej!

Budowa rowerów cargo różni się nieco w zależności od danego modelu. Ich wspólną cechą jest konstrukcja, w którą wmontowana jest skrzynia. Ów skrzynia służy do transportu przeróżnych rzeczy. Idealnie sprawdza się w przypadku przewozu towarów, ale równie świetnie ( i co ważne – bezpiecznie) przewiezie także dzieci.

Jaki rower sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? W tym artykule omówimy najbardziej popularne odmiany rowerów cargo, scharakteryzujemy je oraz spróbujemy pomóc wszystkim tym, którzy zastanawiają się, który model będzie dla nich najodpowiedniejszy.

Dwukołowiec – sławny, smukły elegancki

To znany i najbardziej wyróżniający się model cargo. Tak zwany Long-John to popularny rower dwukołowy, który charakteryzuje się bardzo wąską i długą budową. Jego przednie koło jest mocno wysunięte po to, by przed kierownicą zmieścić skrzynię. Design jest prosty, ale bardzo efektowny.

W ofercie Foodbike dostępny jest wyjątkowy, dwukołowy model CITY. CITY pasuje idealnie do osób żyjących w mieście, które cenią sobie szybki i ekologiczny środek transportu. W skrzyni można umieścić specjalne siedzisko – na pewno spełni to oczekiwania rodziców, którzy chcą bezpiecznie przewozić swoje dzieci. Ten model wyposażony jest w hamulce rolkowe i oświetlenie LED. Dostępna jest też wersja z napędem elektrycznym E-bike.

Trójkołowiec – klasyczny, wygodny i niezawodny

Nazwa modelu z trzema kołami to „trike”. Charakteryzuje się klasyczną konstrukcją – skrzynią wpasowaną pomiędzy dwa przednie koła. Jest on dość ciężki, ale dzięki temu wysoce stabilny.

Foodbike oferuje trzy warianty trójkołowych rowerów. Model BIG to najbardziej znany projekt. Sprawdza się do codziennej jazdy na zakupy, ale jego potencjał dostrzegają też firmy kurierskie, w których funkcjonuje jako rower dostawczy/ transportowy. CURVE to ulepszona wersja poprzedniego modelu – charakteryzuje się skrzynią z giętych paneli, którą z pewnością docenią duże rodziny. Wszak może ona pomieścić aż czwórkę dzieci! MOUNTAIN to z kolei rower, który łączy najnowocześniejsze rozwiązanie inżynierskie – jest przeznaczony do dalszych wypraw, ma wyjątkowo ergonomiczny kształt i świetnie trzyma się zakrętów. Ostatni model od Foodbike – TRANSPORTER – to rozwiązanie idealne dla transportu first i last mail. Świetnie nadaje się do przewożenia ciężkich rzeczy, a skrzynia wzbogacona o pokrywę sprawia, że nasze skarby są całkowicie bezpieczne.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem cargo?

Aby prowadzić jakikolwiek rower cargo, nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia. Jedyne, co rowerzysta musi opanować, to swobodna jazda oraz wszystkie manewry, które wykonuje się w ruchu drogowym. Zanim wjedziemy na rowerze cargo na zatłoczone skrzyżowanie, warto wcześniej, na spokojnie, poćwiczyć jazdę.

Każdy typ roweru prowadzi się trochę inaczej. Dodatkowo, gdy wyposażony jest on w dużą skrzynię, wrażenia z takiej jazdy są zupełnie inne, niż z przejażdżki zwykłą kolarką. Cargo mają zdecydowanie większy gabaryty od standardowych rowerów – przede wszystkim są dużo dłuższe. Ich szerokość także jest większa i, naturalnie, są o wiele cięższe. Warto zwrócić uwagę, którym modelem jeździ się nam najwygodniej i najswobodniej. Przesiadka z tradycyjnego roweru na towarowy może być bardzo zaskakująca dla użytkownika, ale zazwyczaj wystarczy kilkanaście minut, aby poczuł się pewnie i swobodnie w trakcie jazdy. Konstrukcja cargo zapewnia o wiele lepszą stabilność – sprawia to, że wiele osób nie wyobraża sobie potem powrotu do „zwykłego” roweru. Podsumowując – trzeba spróbować na własnej skórze!

Zastanawiasz się, który z naszych rowerów będzie najlepszy do jazdy? Z przyjemnością doradzimy Ci w wyborze najlepszej opcji. Skontaktuj się z Foodbike, a gwarantujemy, że szybko będziesz cieszył się jazdą swoim własnym cargo.

Update cookies preferences