Do czego służy rower cargo?

Rowery towarowe, znane jako rowery cargo, od wielu lat ułatwiają i uprzyjemniają przemieszczanie się ludziom na całym świecie. W Polsce są szczególnie doceniane za funkcjonalność, która odgrywa dużą rolę w codziennym życiu. Poza tym, ich stylowy i oryginalny wygląd nie pozostawia obojętnym nikogo, kto tylko je mija. Wydaje się więc, że cargo na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast.

Rowery cargo – inne kraje pokochały ten środek transportu!

W krajach, które wykazują się dużą świadomością i dbałością o ekologię, rower cargo jest znany od dawna. Wiele osób kupuje tego rodzaju pojazdy lub decyduje się je wypożyczyć zamiast używać samochodu. Zalet takiego wyboru jest mnóstwo. Ulice miasta są zdecydowanie mniej zatłoczone, nie tworzą się długie korki i generuje się mniej spalin. Rowerem można się nimi przedostać z punktu A do punktu B o wiele szybciej niż autem. Transport drobnych pakunków albo dzieci staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Dla wielu osób życie bez roweru cargo byłoby zdecydowanie trudniejsze odkąd tylko odkryły one jego możliwości.

Dochodzą do tego jeszcze zalety zdrowotne – korzystający z rowerów mogą cieszyć się lepszą kondycją i sprawnością całego organizmu. Niemcy, Szwecja, Holandia i Dania to kraje, których mieszkańcy przodują w wykorzystywaniu rowerów cargo na co dzień i rzeczywiście wyniki ich badań zdrowotnych poprawiają się. Coraz częściej do tej formy transportu przekonują się także duże firmy (np. IKEA). A jak sytuacja przedstawia się w Polsce? Do czego może się nam przydać popularny rower ze skrzynią?

Wiele sposobów na to, aby użyć skrzyni cargo od Foodbike

Na naszych drogach także coraz częściej można spotkać rowery towarowe. Tak jak w innych częściach świata, najlepiej sprawdzają się one w mobilnej gastronomii i branży kurierskiej. Ale nie tylko – zastosowań jest znacznie więcej! Ergonomiczny kształt sprawia, że z przyjemnością można przemieszczać się nimi nawet po najbardziej zatłoczonych ulicach. Oto kilka naszych pomysłów na to, jak można wykorzystać swój rower:

  • Mobilna gastronomia

Chcesz założyć własny biznes? Pojemna skrzynia pomieści wiele przekąsek, które nie wymagają obróbki termicznej. To dobry sposób na sprzedaż np. domowych kanapek, dań w słoiczkach i owoców. Można wypełnić ją też butelkami ze świeżo wyciśniętym sokiem albo lemoniadą i w ten sposób stać się pełnoprawną restauracją na kółkach!

  • Dowóz jedzenia

Jeżeli prowadzisz gastronomiczny biznes, ale stacjonarny, nadal możesz korzystać z roweru towarowego – będzie on świetnym środkiem transportu zamówień z Twojej restauracji. W mieście te rozwiązania sprawdzają się świetnie. Rower zręcznie omija korki i dociera wszędzie tam, gdzie samochód nie daje rady.

  • Handel

Z roweru towarowego można sprzedawać też inne rzeczy. Wystarczy zaparkować nim w dogodnym miejscu, np. na rynku, gdzie można handlować lub dokonywać wymian. Do skrzyni z pewnością zmieści się dużo ubrań, kwiatów czy jakichkolwiek innych przedmiotów, które zapragniemy spieniężyć.

  • Firmy kurierskie

Usługi transportowe są zawsze w cenie. Oferta przewożenia drobnych rzeczy na krótkie dystanse jest dobrym pomysłem, aby zarobić. Z rowerów towarowych korzystają nawet znane firmy, takie jak DHL.

  • Codzienna jazda

Ludzie używają rowerów do przewożenia własnych bagaży, jeżdżą nimi do pracy i po zakupy. Polskie prawo nie wymaga od właścicieli jakichkolwiek dodatkowych pozwoleń, aby móc je prowadzić.

Rowery towarowe, cargo bikes – idealne na codzienne przejażdżki i wycieczki z dziećmi

Chcemy zauważyć, że rowery ze skrzynią to także świetna opcja dla rodziców. Specjalnie zaadaptowane skrzynie są bezpiecznym miejscem dla dzieci. Dzięki temu można organizować dalsze rodzinne przejażdżki lub po prostu wygodnie podróżować po mieście razem ze swoimi pociechami.

Skrzynie w rowerach Foodbike są stabilne i całkowicie bezpieczne. Na życzenie klientów montujemy w nich specjalne ławeczki. Możliwy jest także montaż siedziska Cosi-Maxi lub fotelika dla niemowlaka. Dodatkowo, aby zapewnić dzieciom pełną ochronę, montujemy specjalny namiot przeciwdeszczowy, który może także pełnić rolę wiatrochronu. Każda przejażdżka jest więc maksymalnie zabezpieczona – wszystko po to, by pociecha czuła się w skrzyni komfortowo, a rodzice mogli cieszyć się bezstresową wyprawą.

Foodbike – rowery cargo, które perfekcyjnie sprawdzą się na polskich drogach

Gdzie kupisz najbardziej oryginalny i niezawodny rower cargo? W Foodbike tworzymy rowery, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdziesz różne odsłony roweru cargo, z których będziesz mógł wybrać model idealny dla siebie. Modele BIG, CITY czy TRANSPORTER tylko czekają, aż wsiądziesz na ich siodełko! Proponujemy wiele ciekawych, nietuzinkowych rozwiązań, które dodatkowo podnoszą komfort jazdy, np. elektryczny napęd E-bike.

Nasi zadowoleni klienci z pewnością potwierdzą, że rowery Foodbike świetnie sprawdzają się na polskich drogach. Są ekonomiczne i ergonomiczne, a podróż nimi jest przyjemna i całkowicie bezpieczna. Zapoznaj się z naszą ofertą, skontaktuj z nami i zaopatrz w rower, który będzie służył Ci przed długie lata!

Komentarze z facebooka