Czym kierować się przy wyborze roweru cargo?

W innym artykule szczegółowo omówiliśmy bardzo ciekawą i popularną ostatnio kwestię – do czego służą rowery cargo. Ustaliliśmy, że świetnie sprawdzają się w szeroko pojętym transporcie, a ich zastosowanie może być bardzo różne – począwszy od przewożenia paczek, poprzez mobilną gastronomię, aż do transportu dzieci.

Wiemy już, że przy wyborze odpowiedniego modelu cargo warto kierować się jego przyszłym przeznaczeniem. Jeżeli zamierzamy używać go do jazdy po mieście i np. sprzedawania przekąsek, świetnym wyborem będzie trójkołowiec z pojemną skrzynią. Jeżeli natomiast chcemy urządzać rodzinne przejażdżki i priorytetem jest komfort i bezpieczeństwo dzieci, najlepiej wybrać rower typu Long-John ,czyli odpowiednik modelu CITY od Foodbike.

W dzisiejszym artykule skupimy się na jeszcze innych kwestiach niż przeznaczenie. Omówimy czynniki, które proponujemy wziąć pod uwagę zanim podejmie się decyzję o kupnie konkretnego modelu. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego ludzie coraz częściej kupują rowery cargo?

Na popularność tego środka transportu wpływa wiele czynników. Odpowiedź na tytułowe pytanie jest jednak wyjątkowo prosta – wszyscy uwielbiamy rzeczy, które idealnie spełniają swoje funkcje, a ich użytkowanie sprawia nam przyjemność. Jeżeli kupujemy rower, chcemy po prostu, aby nie sprawiał nam żadnych problemów i był dostosowany do naszych potrzeb.

W Polsce od kilku lat trwa moda na przemieszczanie się rowerami wyposażonymi w skrzynię. Pozwala to na zabranie ze sobą większych pakunków i jednocześnie stabilną jazdę. W odpowiednio dostosowanym rowerze cargo można bezpiecznie przewozić nawet swoje dzieci. Sprawdza się zarówno w centrum miasta, jak i podczas bardziej długodystansowych wypraw. Wybieramy tę opcję, bo zwracamy też coraz większą uwagę na ekologiczne rozwiązania i chcemy dbać o przyrodę, która nas otacza. Tak samo cenimy sobie dobre wykonanie i oryginalny, ponadczasowy design. Wszystko to składa się na jedyny słuszny wybór – wybór roweru cargo.

Na co szczególnie zwracać uwagę?

Jeżeli istnieje taka opcja, warto wybrać się na jazdę próbną, aby podczas niej przekonać się, jak wygląda wyprawa na rowerze tego typu. Wiele osób może być zdziwionych różnicą w prowadzeniu cargo i “zwykłego” roweru. Zazwyczaj jednak wystarczy kilka minut, aby przyzwyczaić się do innego ustawienia, i problem całkowicie znika.

Rowery cargo od Foodbike są bardzo stabilne i bezpieczne w użytkowaniu – żadna trasa nie jest z nimi straszna! W naszej ofercie dostępne są modele BIG, CITY, TRANSPORTER, CURVE oraz MOUNTAIN. Kwestie, które są istotne i które warto sprawdzić przed decyzją o zakupie to:

  • Wielkość roweru i skrzyni

Rowery cargo występują w wersji dwu- i trójkołowej. Pierwsze z nich są zazwyczaj szersze, a drugie dłuższe. Poszczególne modele różnią się także ciężarem, kształtem i wielkością skrzyni. Wszystko więc zależy od naszych potrzeb – czy chcemy lekki i wygodny rower do jazdy po mieście, czy bardziej stabilną wersję do dalszych wypraw.

  • Wygoda

Nie zapominajmy o tym, że rower, którego będziemy używać do pracy lub do codziennych przejażdżek, prócz bycia bezpiecznym, powinien być także wygodny. Dobrze wyprofilowane siodełko, ergonomiczne kształty i łatwy dostęp do skrzyni są bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli nasz rower pełni funkcje mobilnego punktu gastronomicznego lub gdy przewozimy nim wartościowe rzeczy.

  • Dane techniczne

Jaką grubość mają opony i czy będą nadawały się do szybkiej jazdy po asfalcie? Czy model jest wyposażony w hamulce tarczowe? Kwestie takie jak trwały łańcuch, wysokość ramy, obecność amortyzatorów czy wspomaganie pedałów powinny nas interesować – w końcu to od tych parametrów zależy wygoda naszej jazdy!

  • Cena

Nie ma co ukrywać – cena jest ważnym, a niekiedy najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze roweru. Trzeba się przygotować na to, że za dobrą jakość przyjdzie sporo zapłacić. Obecnie ceny rowerów cargo wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że nie można trafić na okazję – wystarczy uważnie obserwować oferty.

Foodbike – wybierz model, który spełni wszystkie Twoje wymagania

Foodbike to firma, która zajmuje się sprzedażą rowerów gastronomicznych i użytkowych. Lata spędzone w tej branży pozwoliły nam na nabranie doświadczenia i dały umiejętność odróżnienia świetnej jakości od tego, co tylko ładnie się prezentuje. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że produkty, które im proponujemy, spełniają najwyższe standardy.

Chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom wszystkich ludzi, których interesują ekologiczne i funkcjonalne środki transportu. Stale rozbudowujemy ofertę i wprowadzamy udoskonalenia w naszych modelach. Na życzenie klientów tworzymy niestandardowe produkty, wyposażamy je w napęd E-bike i dodatkowe udogodnienia. Dbamy również o oryginalny design każdego roweru.

Chcesz kupić rower cargo? Możesz wybierać spośród modeli dostępnych na stronie Foodbike. Jesteśmy pewni, że trafią one w Twój gust. Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze z facebooka