Z czego zbudowany jest rower gastronomiczny?

Z czego zbudowany jest rower gastronomiczny?

Przed zakupem, przeglądając ofertę firmy Foodbike, być może zadajesz sobie pytania dotyczące budowy rowerów i chciałbyś dowiedzieć się więcej szczegółów na temat elementów wewnątrz zabudowy gastronomicznej. Należy zacząć od tego, że rozróżniamy kilka systemów, działających równolegle – obok siebie.

Moduł gastronomiczny umieszczony z przodu składa się z instalacji sanitarnej, instalacji elektrycznej, elementów gastronomicznych oraz obudowy. Oprócz modułu gastronomicznego rower posiada klasyczne elementy mechaniczne oraz liczne akcesoria dodatkowe z tyłu pojazdu.

Instalacja sanitarna

Rower gastronomiczny zawiera instalację sanitarną, która spełnia wszystkie wymogi sanepidu oraz pozwala na wygodną i higieniczną pracę sprzedawcy. Posiada ona dwukomorowy zlew z kranem, umożliwiające przepływ zimnej oraz ciepłej wody (podgrzewanej elektrycznie za pomocą ogrzewacza). Do zasysania wody używamy wysokiej jakości pompy. Instalacja składa się również zbiornika na wodę używaną i wygodnego jej spustu na dole obudowy. Na górze, w blacie zamontowany jest otwór, aby uzupełniać wodę świeżą.

Instalacja elektryczna

System elektryczny pozwala na zasilenie maszyn gastronomicznych, oświetlenia oraz dodatkowych elementów typu kasa fiskalna, telefon, czy kamera. Jest to możliwe dzięki pakietom akumulatorów. W zależności od potrzeb Twojego biznesu, możesz wybrać różne opcje pojemności akumulatorów. Do akumulatorów dołączamy przetwornicę wraz z ładowarką. Co ciekawe, rower gastronomiczny może pracować zarówno w trybie pracy akumulatorów, jak i przy podłączeniu do tradycyjnego gniazda 230 V.

Moduły gastronomiczne

Moduł gastronomiczny to pole do popisu dla kreatywnych pomysłów biznesmenów z branży. Jednak najbardziej popularne okazują się pojazdy, które reprezentują sprzedaż lodów, kawy oraz chłodnych przekąsek. Opiszę teraz poszczególne rodzaje najpopularniejszych rowerów gastronomicznych.

Moduł gastronomiczny przeznaczony do lodów

Cechuje go przede wszystkim konserwator do lodów, czyli lodówka z miejscem na okrągłe kuwety typu Pozetti. Urządzenie chłodzące posiada dwa warianty dla rowerów gastronomicznych:

  • większy konserwator do lodów, który mieści 8 smaków do bezpośredniej sprzedaży oraz 6 smaków w magazynie, na dole lodówki
  • mniejszy konserwator do lodów, który mieści 6 smaków do bezpośredniej sprzedaży oraz 4 smaki w magazynie, na dole lodówki

Oprócz konserwatora w zestawie otrzymujemy odpowiednią ilość przykrywek, które umieszczone są w otworach blatu i służą do tego, aby utrzymać jak najwięcej chłodu w urządzeniu poprzez odpowiednią izolację, przy jednoczesnym dostępie do sprzedawanego produktu.

Moduł gastronomiczny przeznaczony do kawy

Głównym elementem modułu gastronomicznego w rowerze do sprzedaży kawy jest przede wszystkim ekspres. W zależności od indywidualnych preferencji, ekspres do kawy będzie posiadał różne źródła zasilania. Z własnego doświadczenia wiemy, że przy pracy autonomicznej, najlepiej sprawdzają się ekspresy zasilane gazem. Dzieje się tak z tej przyczyny, że systemy grzewcze w ekspresach są dość energochłonne, a bez stałego źródła zasilania maszyny elektryczne po prostu szybko wyczerpią nam akumulatory.

Polecane ekspresy Fracino przystosowane do instalacji gazowej:

  • Contempo 1 Półautomatyczny
  • Contempo 2 Półautomatyczny
  • Contempo 3 Półautomatyczny

źródło: https://www.foodbike.pl/ekspresy-fracino/

Oprócz ekspresów polecamy również młynki, ubijacze/tampery oraz pojemniki na kubki.

Moduł gastronomiczny do chłodnych przekąsek

Moduł gastronomiczny zawarty w tym typie roweru posiada lodówki oraz gabloty chłodzące, które służą również do ekspozycji smakowitego towaru. W tym przypadku gama dostępnych sprzętów jest naprawdę szeroka. Do produktu dostosujemy gabaryt, stopień chłodzenia, walory estetyczne oraz cenę urządzenia. Wystarczy określić swoje potrzeby, a my kompleksowo dobierzemy potrzebne akcesoria.

Elementy dodatkowe roweru gastronomicznego

W ofercie marki Foodbike znajdziesz ustandaryzowaną gamę dostępnych akcesoriów, ale wiedz, że lista ta nie jest zamknięta i na życzenie klienta możliwy jest dobór akcesoriów indywidualnych. Cena dostępna jest do wglądu w ofercie.

Standardowe akcesoria dodatkowe:

  • Oświetlenie led
  • Dodatkowa osłona przed słońcem – wysuwany dach
  • Napęd E-Bike
  • Osłona plexi
  • Kufer na bagażniku
  • Kasetka na pieniądze
  • Przód u-kształtny

Elementy mechaniczne roweru gastronomicznego

Rower gastronomiczny opiera się na trzech kołach. Dwa koła znajdują się z przodu, na dole zabudowy gastronomicznej oraz oparte są na stelażu. Natomiast rama przytwierdzona do stelaża zakończona jest jednym kołem z mechanizmem zawierającym łańcuch. Dzięki tej kombinacji możliwy jest transport z napędem mechanicznym przy jednoczesnym zachowaniu stabilności modułu gastronomicznego. W ofercie znajduje się tradycyjna przerzutka, hamulce oraz na życzenie napęd elektryczny, które są sterowane z kierownicy. Forma jaką stworzyliśmy jest wygodna do transportu w mieście i nie tylko. Napęd elektryczny E-BIKE powoduje, że aż chce się jeździć. Części wymienne dostępne w pakiecie obsługi posprzedażowej. Atrakcyjna cena dla stałych klientów.

Update cookies preferences